Vážení pedagógovia a priatelia interaktivity,

Príďte rozvíjať tvorivosť, hravosť, fantáziu a vedomosti svojich žiakov, možno aj Vašu, vďaka mnohým optickým, zvukovým a kinetickým nástrojom, ktoré sú vytvorené na základe fyzikálnych javov.

Cieľ výstavy

Výstava predstavuje deťom vytvorené interaktívne „hračky“, ktoré jednoduchým a pritom jednoznačným spôsobom demonštrujú alebo približujú niektorú prírodnú zákonitosť či jav alebo technický fenomén. Úlohou tejto výstavy však nie je deti „iba“ naučiť, ale dovoliť im vyskúšať si, chytiť a objavovať princípy fyziky. Koncept výstavy je unikátny, pretože prezentuje informácie vo forme zábavných hier. Nenájdu sa tam žiadne exponáty za sklom, práve naopak, cieľom je, aby sa každé dieťa s exponátom pohralo a zažilo tak jedinečnú skúsenosť, ktorá prispeje ku kvalitnej spomienke

Čo u nás zažijete

Budete spoznávať a pritom sa aj zabavíte

Program atraktívnej výstavy dáva deťom šancu ponoriť sa do sveta fyziky, ktorá nás denno denne obklopuje. Na šikovné ruky návštevníkov bez ohľadu na vek a skúseností, na ich cieľavedomé pozorovanie a chuť na zábavné, nezvyčajné a pritom poučné hranie čaká vyše 100 predmetov z 28 štátov, ktoré sú vždy tematicky sústredené okolo hračky alebo experimentu s kolesom.

Zažijete, aké to je byť vynálezcom

Súčasťou výstavy bude otvorený priestor na originálne tvorenie a vynaliezanie, vybavený množstvom rôznorodých materiálov, kde si môže každý precvičiť vlastnú kreativitu a konštruktérske schopnosti.

Lektorské programy

Súčasťou výstavy je aj lektorský sprievod pre školy, ktorý má za cieľ priblížiť deťom zrozumiteľnou formou tému výstavy.

Súťaž o predstavenie Kúzelnej Fyziky pre Vašu školu

Všetky školy, ktoré už majú, alebo si ešte len rezervujú termín na našu výstavu v čase od 06.05.2019-21.06.2019, budú zaradené do žrebovania o predstavenie Kúzelnej Fyziky, ktorá sa uskutoční zadarmo pre dve vybrané školy, s počtom žiakov 40 na jednu školu.

Predstavenie bude v čase 26.06-27.06.2019 podľa dohody so školou.

Kúzelná Fyzika je jedinečné zábavno-vzdelávacie predstavenie pásma experimentov s fyzikálnou podstatou a často neočakávaným dejom.

Viac info: www.kuzelnafyzika.sk

Rezervácia

Z dôvodu obmedzenej kapacity výstavných priestorov Vás prosíme o rezerváciu konkrétneho dátumu a času návštevy školských skupín v našom rezervačnom systéme, ktorý nájdete v sekcii Rezervácia škôl.

Pri plnej kapacite výstavných priestorov nebude možné zaručiť program pre školskú skupinu bez rezervácie. Ďakujeme za pochopenie.

Prosím, dodržujte Vami zvolený čas rezervácie, čím umožníte plynulý prístup ostatných školských skupín. V prípade, že sa nebudete môcť dostaviť, prosíme Vás o zrušenie rezervácie na info@ahadeti.sk

Ďakujeme.

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte taktiež na info@ahadeti.sk

Tešíme sa už na Vašu návštevu!

Otvorené denne počas týždňa: 8:30-14:30 .

Vstupné je pre žiakov vo výške 2.50 Eur

Vstupné pre sprievod žiakov je bez poplatku

Uplatnenie 20% zľavy pre školy, ktoré sa zúčastnia s 3 a viac triedami

Miesto výstavy: Hlavná 69, Prešov