Vážení pedagógovia a priatelia interaktivity,

 

Príďte rozvíjať tvorivosť, hravosť, fantáziu a vedomosti svojich žiakov, možno aj Vašu, vďaka mnohým optickým, zvukovým a kinetickým nástrojom, ktoré sú vytvorené na základe nápadov a plánov majstra Leonarda da Vinci.

 

Cieľ výstavy

Výstava predstavuje deťom Leonarda da Vinciho ako umelca, inovátora, inžiniera, matematika a biológa. Úlohou tejto výstavy však nie je deti „iba“ naučiť, ale dovoliť im vyskúšať si, chytiť a objaviť ako a s čím Leonardo da Vinci pracoval. Koncept výstavy je inovatívny, pretože prezentuje informácie o Leonardovi da Vincim vo forme zábavných hier. Nenájdu sa tam žiadne exponáty za sklom, práve naopak, cieľom je, aby sa každé dieťa s exponátom pohralo a zažilo tak jedinečnú skúsenosť, ktorá prispeje ku kvalitnej spomienke.

 

Čo u nás zažijete

Budete spoznávať a pritom sa aj zabavíte

Program atraktívnej výstavy dáva deťom šancu ponoriť sa do ríše da Vinciho vynálezov,umenia, vedeckej práce a mnoho iného. Malí aj väčší návštevníci sa budú môcť vypraviť do sveta fantázie v priestore na hranie, ktorý umelecky a imaginatívne reprezentuje Leonardovu myseľ.

Namaľujete si Monu Lizu a postavíte prenosný most

Deti budú môcť manipulovať s modelmi Leonardových vynálezov, hrať sa v jeho vojnovom tanku, pretvoriť si vlastnú tvár do podoby Mony Lísy či postaviť jeho anatomické modely. Uplatňujeme koncept “Hands On” tzv. rukolapnosti, ktorý umožňuje detskému publiku vyskúšať si, chytiť, skúmať a odpozorovať princípy Leonardových výtvorov.

Zažijete, aké to je byť vynálezcom

Súčasťou výstavy bude otvorený priestor na originálne tvorenie a vynaliezanie, vybavený množstvom rôznorodých materiálov, kde si môže každý precvičiť vlastnú kreativitu a konštruktérske schopnosti. Priestor je inšpirovaný da Vincim a vytvorený podľa modelu laboratória TinkerLab, svetovo známeho exploratória v San Francisku.

Lektorské programy

Súčasťou výstavy je aj lektorský sprievod pre školy, ktorý má za cieľ priblížiť deťom zrozumiteľnou formou tému výstavy.

 

Rezervácia

Z dôvodu obmedzenej kapacity výstavných priestorov Vás prosíme o rezerváciu konkrétneho dátumu a času návštevy školských skupín v našom rezervačnom systéme, ktorý nájdete v sekcii Rezervácia škôl.

Pri plnej kapacite výstavných priestorov nebude možné zaručiť program pre školskú skupinu

bez rezervácie. Ďakujeme za pochopenie.

 

Prosím, dodržujte Vami zvolený čas rezervácie, čím umožníte plynulý prístup ostatných

školských skupín. V prípade, že sa nebudete môcť dostaviť, prosíme Vás o zrušenie

rezervácie na info@ahadeti.sk

Ďakujeme.

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte taktiež na info@ahadeti.sk

Tešíme sa už na Vašu návštevu!

Otvorené denne počas týždňa: 8:30-14:30  počas víkendu 13:00-17:00

Vstupné je pre žiakov vo výške 2.50 Eur

Vstupné pre sprievod žiakov je bez poplatku

Uplatnenie 20% zľavy pre školy, ktoré sa zúčastnia s 3 a viac triedami

Miesto výstavy: Hlavná 69, Prešov