U nás platí, kto je zvedavý, bude dlho mladý!

 

Aha! Miesto detských objavov prináša unikátnu interaktívnu výstavu v spolupráci s občianskym združením Vedecká hračka, v ktorej máte možnosť objaviť a preskúmať  prírodné javy prostredníctvom hračiek.

Aha! Točí sa to, nespadne to? Alebo viete, akú silu má nič?

Na tejto výstave sa to nie len dozviete, ale budete si to môcť aj vyskúšať, zažiť a zahrať sa. Návštevníci rôzneho veku a vzdelania môžu spoznávať prírodné zákony a vlastnosti prostredníctvom vedeckých hračiek, ktoré demonštrujú konkrétnu prírodnú zákonitosť, jav alebo technický fenomén.

Všetky vedecké hračky boli navrhnuté a vyrobené občianskym združením Vedecká hračka, ktoré popularizuje voľnočasové záujmové technické a výtvarné aktivity pre deti a mládež. Toto občianske združenie už 20 rokov navrhuje, vyvíja, vyrába a propaguje vedecké hračky a hry s dôrazom na ich využitie vo vzdelávaní. Viac info: www.vedeckahracka.sk

Výstava má za cieľ vyvolať záujem o fyzikálne deje okolo nás, pomôcť nám vnímať fyziku na každom kroku a popularizovať túto krásnu vednú disciplínu. Zároveň chceme posúvať hranice detského porozumenia svetu, podporovať detskú zvedavosť a radosť z objavovania.

Vďaka tejto výstave vytvoríme priestor na experimentovanie pre deti, v ktorom budeme podnecovať ich neutíchajúcu zvedavosť, kreativitu a jedinečný prístup k riešeniu problémov i odvahu pýtať sa, aby sme mohli rozvíjať a podporovať detské talenty a osobnosti.

Výstava je určená pre všetkých malých, stredných aj veľkých zvedavcov, ktorí sa radi hrajú a chcú sa pritom niečo nové naučiť.