Vážení pedagógovia a priatelia interaktivity,

Príďte rozvíjať tvorivosť, hravosť, fantáziu a vedomosti svojich žiakov, a možno aj Vašu, vďaka mnohým interaktívnym stanovištiam venovaným matematike.

Otvorené denne počas týždňa: 8,30-14,30

Vstupné pre žiakov: 2,50 Eur

Vstupné pre pedagogický sprievod žiakov je bez poplatku

Výstava je určená pre žiakov základných aj stredných škôl.

Kultúrne poukazy bohužial neberieme.

Miesto výstavy: Hlavná 69, Prešov

Budova bohužial nemá bezbariérový prístup.

Výstava je vhodná pre nepočujúcich aj slabo vidiacich. Vítané su u nás deti s akýmikoľvek výchovno-vzdelávacími špeciálnymi potrebami- v prípade potreby zabezpečenia samostatného vstupu a minimalizácie ruchov nás kontaktuje a radi Vám vyjdeme v ústrety.

Cieľ výstavy

Medzinárodná výstava z vedeckého centra Hevelianum v meste Gdaňsk, Poľsko a Triérskej Univerzity z Nemecka predstavuje deťom mnohé matematické zákony. Koncept výstavy je však unikátny, pretože prezentuje informácie vo forme zábavných úloh. Nenájdu sa tam žiadne exponáty za sklom, práve naopak, cieľom je, aby sa každé dieťa s exponátom pohralo a zažilo tak jedinečnú skúsenosť, ktorá prispeje ku kvalitnej spomienke.

Čo u nás zažijete

Ludolfovo číslo, Pytagorovú veta, malú násobilku, Tálesovú vetu, Pascalov trojuholník, Möbiovú pásku, Galtonovú krivku a mnoho ďalších, ktoré budete môcť zažiť inak než len číslami na papieri.

Zažijete, aké to je byť vynálezcom

Súčasťou výstavy bude otvorený priestor na originálne tvorenie a vynaliezanie, vybavený množstvom rôznorodých materiálov, kde si môže každý precvičiť vlastnú kreativitu a konštruktérske schopnosti.

Lektorské programy

Súčasťou výstavy je aj lektorský sprievod pre školy, ktorý má za cieľ priblížiť deťom zrozumiteľnou formou tému výstavy.

Rezervácia

Z dôvodu obmedzenej kapacity výstavných priestorov Vás prosíme o rezerváciu konkrétneho dátumu a času návštevy školských skupín v našom rezervačnom kalendári, ktorý nájdete tu.

Rezerváciu je možné urobiť kliknutím na príslušný, Vami zvolený, dátum a časový úsek, ktorý Vám najviac vyhovuje. Je možné urobiť viacero rezervácií následne po sebe na zaregistrovanie viacerých tried.

Automaticky Vám príde potvrdenie Vašich rezervácií. Prosíme Vás, aby ste si po zarezervovaní skontrolovali aj Spam, keďže sa často stáva, že potvrdenie o rezervácie automaticky skončí v Spame.

Načítavam kalendár...
Powered by Booking Calendar
- K dispozícii
25
- Obsadené
25
- Čakajúce

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte taktiež na info@ahadeti.sk

Jeden časový úsek je vhodný pre jednu triedu s maximálnym počtom žiakov 20-60. Minimálne množstvo žiakov nie je určené, keďže sa tešíme z každého návštevníka.

Je možné zoskupiť viacero tried naraz, prípadne natiahnuť dĺžku návštevy výstavy s vyšším počtom lektorov. V každom prípade sa budeme snažiť vyhovieť potrebám školy. Pre doplňujúce otázky sme tu pre Vás na info@ahadeti.sk

Prosím, dodržujte Vami zvolený čas rezervácie, čím umožníte plynulý prístup ostatných školských skupín. V prípade, že sa nebudete môcť dostaviť, prosíme Vás o zrušenie rezervácie na info@ahadeti.sk

Pri plnej kapacite výstavných priestorov nebude možné zaručiť program pre školskú skupinu bez rezervácie. Ďakujeme za pochopenie.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa už na osobné stretnutia.

Ochrana osobných údajov:

Nezdieľame žiadne osobné údaje so žiadnou treťou stranou.